Відповідно до нашого дослідження, яке ми провели в ТРК «Проспект» після січневих карантинних обмежень, одна із найголовніших причин, чому гості відвідують торговий центр – це приємна атмосфера.
Торговельні центри – місця синергії брендів та відвідувачів. У 2021 році ми можемо спостерігати, що більшість брендів адаптувались до сьогоденних реалій, налаштували комунікацію зі споживачем у рекламних каналах, розширюють програми лояльності, швидко реагують на споживацькі інсайти гнучкими календарями знижок.
Тим часом, для торговельного центру одним з найголовніших фокусів уваги стає лінія вхідної групи магазинів. Відвідувачі вже прийшли до торговельного центру, мають намір зробити покупку, по той бік від лінії на них очікують спеціальні акції та пропозиції від магазинів. Чи достатньо наразі тільки навігації у торговельному центрі або вітрини, щоб відвідувач зайшов в магазин? Чи, може, варто запропонувати більш вагомий привід – як-то сертифікат або промокод на знижку? І саме в галереї торговельного центру, яка, на відміну від реклами в метро чи фейсбуці, спрямована на аудиторію, що є вже за крок від покупки. Ініціювати та втілити ці проєкти має, звісно, торговий центр, адже хто, як не він, знає і розуміє свою аудиторію.
Одним із найкращих комунікаційних кейсів ритейлера в галереї торговельного центру можемо назвати прояви французького бренду Decathlon в галереї ТРК «Проспект». Це комплексний підхід, який складається з сітки розпланованих у часі заходів. Це і експонування інформації про місію, цінності, переваги бренду на стендах у галереї, і спільні спортивні заходи із залученням спортивних блогерів, що просувають спортивний лайфстайл, і експонування сезонних товарів на креативних поінтах в галереї. Такий підхід дозволяє створити щільний контакт з наявною аудиторією та залучили нову, і наостанок підкріплюється подарунками продукції бренду відвідувачам торговельного центру, щоб вони на власному досвіді змогли переконатись в якості товарів.
Висновки, здавалось би, на поверхні: у нестабільні часи ритейлу та торговельним центрам варто об'єднувати зусилля, шукати нові рішення, а головне - перетворювати негативний вислів «людський фактор» на мотиваційний слоган: «ми за людський ресурс».