Тексти
Кейси

Концентруватися на позитивному майбутньому!

Ми продовжуємо публікувати матеріали на тему, яким чином той чи інший ТРЦ перемагав обставини, що склалися у зв’язку з локдауном. Про особливий кейс київського ТВК «Метроград» розповідає Ірина Кобзар, CEO «Українська інноваційно-фінансова компанія» (керуюча компанія ТВК «Метроград»).


Як закриття ТЦ протягом трьох місяців вплинули на подальші плани розвитку «Метроград»?
Абсолютно ніяк не вплинули. В кінці минулого року ми заявляли про наші плани розвитку на 2020 рік - реконструкції та реконцепції кварталу фонтанів ТВК «Метроград», запланованої на осінній період. Природно, проєкт передбачав вливання значних інвестицій в наш торговий центр. Ми прийняли рішення не змінювати наших планів і діяти всупереч ситуації, що склалася.
На сьогоднішній день ми знаходимося в процесі оновлення даного кварталу нашого торгово-виставкового центру. Локація ділянки - підземний торговий простір під Бессарабською площею, загальна площа об'єкта близько 2000 кв. метрів.
Якої концепції ви дотримувалися на момент виходу з кризи і пожвавлення ринку? Які заходи проводили, щоб надолужити згаяне і підтримати своїх відвідувачів?
Сьогодні ми кожен день чуємо і бачимо від ЗМІ в основному негативні новини. Затяжна пандемія і, як наслідок, економічна криза змусила «затягнути паски» практично всі сфери бізнесу, купівельна спроможність населення впала в рази. Однак, в сьогоднішніх важких умовах ми прийняли для себе рішення більше концентруватися на майбутньому, ніж жити сьогоденням.
Аналізуючи і розуміючи процеси, що відбуваються в економіці та соціумі, ми трансформуємо наш торговий центр під запити цільової аудиторії. На момент виходу з кризи ми плануємо вийти на оптимальний tenant mix, а також посилитися за рахунок появи нового якірного орендаря в оновленому кварталі.
Наразі трафік у багатьох ТРЦ відновлюється поступово, але ще не на всі 100%. Яка ситуація в «Метрограді», враховуючи, що це підземний комплекс з передбачувано високим трафіком?
Показники трафіку нашого торгово-виставкового центру практично не змінилися, з огляду на локацію в центральній частині столиці. Винятком можна назвати падіння туристичного трафіку, який традиційно зростав з року в рік.
Ми вигідно розташовані і маємо в своєму розпорядженні 28 вхідних груп, від входу з боку підземного переходу станції метро «Льва Толстого» до виходу в самому центрі столиці, на Хрещатику.

Чи змінилася у вас орендна стратегія?
Однозначно. Ми провели аналіз пулу наших орендарів і зробили певні висновки. Ми бачимо ситуацію як зсередини, так і зовні, завжди відкриті до діалогу і готові працювати з брендами, що динамічно розвиваються, вибудовуючи оптимальний tenant mix. Ми знаємо потреби нашої цільової аудиторії і намагаємося зробити все, щоб клієнт нашого торгового центру був задоволений.
Які заходи ви вживаєте з підтримки орендарів?
Під час локдауна ми, як і більшість ТЦ, не нараховували орендну плату, обмежившись оплатою OpEx. Сьогодні ми йдемо назустріч тим нашим орендарям, в яких відчуваємо потенціал на перспективу. В окремих випадках надаємо знижку за умови виконання зобов'язань у сфері власного розвитку: асортиментної політики, клієнтського сервісу та активної позиції в маркетингу.

Які сегменти товарів і послуг демонструють зростання останнім часом?
Вихід з локдауна і початок повноцінної роботи торгових центрів викликали ситуативне зростання в багатьох сегментах, але тут більше зіграв фактор «відкладеного попиту». Люди скучили за шопінгом, для багатьох покупка чогось нового в офлайн форматі - це більше позитивна емоція, ніж необхідність. Можна відзначити, що ті оператори, які встигли адаптуватися до нових реалій, переглянувши свою асортиментну і цінову політику, тільки виграли.

Що нового «Метроград» запропонує відвідувачам в 2021?
Головна подія в 2021 році для нас - відкриття оновленого кварталу, з новою назвою і концепцією.