Прийняття Постанови Кабінету Міністрів №1100, одним із пунктів якої вказано, що з суботи по неділю обмежується приймання відвідувачів у ТРЦ до кінця листопада, викликало у гравців ринку ТРЦ та орендарів розчарування. Адже всі аргументи про заходи безпеки в ТРЦ, всі економічні обґрунтування про втрати бізнесу та високий шопінг-сезон, а також всі легітимні інструменти впливу на владу були нівельовані. Склалося враження, що Кабінет Міністрів України заніс торгові центри у свій «чорний список», щоб пожертвувати даним сегментом ринку заради виправдання своєї політичної волі.
Не відчув наростання соціальної напруги і Президент України, коли у своєму «мотивуючому» відеозверненні риторично запитав: «Чи хтось рахував втрати, якщо в кіно та ресторани не буде кому ходити?». Нагадаємо, що ще у жовтні Malls Club звернувся до влади різних рівнів про доцільність закриття ТРЦ, запропонувавши прогнозувати державні та бізнесові збитки, недоотримання фінансування лікарень, у яких зараз нема вільних місць, а також прорахувати, до яких подальших соціальних наслідків це може призвести.
У листопаді Malls Club планує подати на розгляд уряду 5 просвітницьких аргументів про соціально-відповідальний бізнес ТРЦ, підготує інформацію про досвід європейських країн у питанні роботи ТРЦ, про фінансові та правові аргументації та відеодокази із різних ТРЦ про безпеку перебування у торговому центрі.
Може, тоді уряд зрозуміє, що замість того, щоб вносити галузь до чорного списку, варто дослухатися та взяти до уваги кращі практики про безпеку і застосувати їх у інших громадських місцях. Щоб дійсно зменшувати динаміку захворюваності в Україні.
«Галузь ТРЦ є стратегічно важливою, яка об’єднує низку сумісних бізнесів та має справу із мільйонами українців. Ми пропонуємо нову модель цивілізованого лобіювання – із аргументами правового і фінансового поля, відео безпосередньо із ТРЦ як докази безпеки та європейський досвід співпраці влади та бізнесу ТРЦ», - розповів Артем Шлапак, керівник проєкту Malls Club.