Благодійний фонд savED разом з ТРЦ Gulliver запустили спільну кампанію для збору коштів на тимчасову школу в Червоній Долині на Миколаївщині. Мета збору – 1,5 млн гривень.
В рамках проєкту на другому поверсі ТРЦ стартувала фотовиставка з історіями дітей та шкіл, що постраждали внаслідок повномасштабної війни. Виставка актуальна до 24 вересня, з 10:00 до 22:00. Вхід вільний. Також протягом вересня відбудеться серія благодійних освітніх заходів.
«Станом на сьогодні в Україні пошкоджена або зруйнована росією кожна десята школа. І кожна з них – не просто цифра в статистиці, кожна школа та кожен учень і учениця цієї школи мають власну історію. Історію окупації, життя під обстрілами, та продовження цього життя. А наше завдання як благодійного фонду – допомогти цим школам і учням відновити навчання. Саме тому на відкриття фотовиставки ми запросили учнів шкіл Чернігова, Плоского, Бородянки та Катюжанки, які попри жахи війни, обстріли та окупацію не втратили жаги до навчання та, більше того, активно відбудовують свої школи та громади», – зазначила співзасновниця фонду savED, міністерка освіти й науки України (2019-2020).
Кирило з Катюжанки пережив окупацію села та, зокрема, своєї школи, де російські війська розмістили штаб керування наступом на столицю. Та не дивлячись ні на що вони разом із друзями організували STEM-лабораторію та на 3D принтерах друкують деталі для ЗСУ. А товариш Кирила Іван у тій же Катюжанській школі відбудовує актову залу та відновлює шкільний театр.
У селі Плоске на Київщині від здетонованих у російському танку боєприпасів згоріло ціле крило школи. Та це не стало на заваді Каріні та Аміні на отриманий від savED грант облаштувати у приміщенні старої шкільної бібліотеки, у вцілілій частині школи, учнівський коворкінг. Бо чому учительські є, а учнівських немає – кажуть дівчата.