Тексти
Кейси

Ірина Круппа: «Ми завжди реагували на нові виклики, відповідали трендам, вдосконалювалися. Однак у 2022 році змінюватися довелося блискавично швидко»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Іриною Круппою, генеральним директором БФК Gulliver (Київ).
Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТРЦ? Що було найважчим?

Ми одразу переглянули умови для всіх орендарів. З 24 лютого по 1 квітня не нараховували орендну плату, актуальним залишився лише платіж OPEX, який покривав витрати на комунальні послуги та базове забезпечення роботи комплексу.

Усвідомлюючи важливість підтримки бізнесу та забезпечення людей необхідними товарами, Gulliver одним з перших серед ТРЦ відновив свою роботу. Вже 1 квітня запрацювали магазини з товарами першої необхідності (супермаркет, аптека, товари для тварин) та деякі бренди одягу.

Поступово ситуація налагоджувалася, люди поверталися до столиці, бізнес відновлювався. Як результат, вже у травні ми вийшли на певний рівень заповнюваності. А з орендарями почали працювати за відсоток від товарообігу.

Першочерговою задачею постала організація безпеки для співробітників магазинів та відвідувачів. Ми одразу взяли це питання під контроль, облаштувавши на паркінгу P-1 укриття. Додатково наші food-орендарі пропонують гостям, що перебувають у безпековій зоні, гарячі напої та снеки. Робимо все можливе, аби перебування в укритті було комфортним.

Наступним викликом стала загроза блекауту. Коли відключення світла стали регулярними, постало питання про придбання додаткового обладнання. Наразі ми забезпечені 2,2 мегаватами потужності, які рівномірно подаються від чотирьох окремих генераторів, та підтримують автономність об’єктапри відключеннях електропостачання. Це допомагає диверсифікувати ризики і практично унеможливлює повне знеструмлення комплексу.

Також ми маємо резерви технічної води в об’ємі понад півмільйона літрів на випадок відсутності водопостачання з міської мережі.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТРЦ протягом року? Які були кроки для взаємного паритету і порозуміння в ці нелегкі часи?

Наразі ми знаходимося у постійному діалозі з партнерами, знаходячи win-win формат співпраці для кожної зі сторін. Детально аналізуємо показники з товарообігу, додатково підтримуємо маркетинговими активностями.

Ми бачимо, що кількість людей, яка повертається до ТРЦ, майже аналогічна довоєнному рівню. Також спостерігаємо тенденцію до відновлення показників товарооборотів у гривні, які у деяких орендарів зросли майже на третину, а подекуди і більше.

Це допомогло нам втримати основний пул орендарів та підключити нових.

Нашими новими партнерами стали бренд Calvin Klein Underwear, мультибрендовий магазин сумок та аксесуарів 8bags, магазин взуття Superstep, магазин жіночого одягу Mon Blanche, магазин професійної косметики Beaty Prof, магазин дитячого одягу та аксесуарів Manila Grace, мультибрендовий магазин Best Bib & Tucker, оператор сервісної послуги – «Хімчистка Чисто» та ін. І на цьому зупинятися не збираємося.

Які ініціативи були реалізовані ТРЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

Ми намагаємося якісно взаємодіяти з нашими відвідувачами, сфокусувавшись на освітніх та культурних проєктах. Започаткували лекторій з української мови та культури, який зробили абсолютно безкоштовним для відвідувачів. Почали активну співпрацю з музеями столиці. У партнерстві з Музеєм видатних діячів української культури відкрили спільну виставку «Факти про відомих українців», в рамках проєкту «Made in Kyiv: Археологія повсякдення» показували 3D-моделі експонатів Музею історії міста Києва. 2 лютого відкрили нову виставку «Дивовижний світ Любові Панченко» за підтримки Музею шістдесятництва.

Наразі у просторі на 4-му поверсі протягом трьох місяців транслювали мультимедійне шоу «Україна всесвіту», де, окрім неймовірної візуальної складової, доносили нові сенси: розповідали про «відомих невідомих» українців, вперше для масової аудиторії відкрили поняття софійності та дали обгрунтовану відповідь на питання – у чому особливість українців. Вхід зробили безкоштовним, а всі бажаючі могли зробити донат до благодійного фонду «Таблеточки» та допомогти онкохворим діткам.

Зовсім скоро анонсуємо науковий музей у партнерстві з Малою академією наук.

Як змінився Gulliver за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

Ми завжди реагували на нові виклики, відповідали трендам, вдосконалювалися. Однак у 2022 році змінюватися довелося блискавично швидко. Час потребує рішучих дій та адаптивності. Тому щоб залишатися затребуваними та надавати актуальні сьогодні опції, треба максимально оперативно приймати рішення.

Наступний фокус роботи – збереження партнерів та знаходження паритетних моделей, тому знаходимося у постійному діалозі з нашими орендарями і орієнтовані на збереження бізнесу та робочих місць.

Зрозуміло, що прогнозувати нині нічого неможливо. І все ж – які тренди ви бачите для торгового центру найближчим часом?

В актуальних обставинах прогнозувати довгостроково неможливо. Всі глобальні процеси у країні, бізнесі та просто буденному житті залежать від ситуації на фронті.

Серед трендів у торговій нерухомості можна виділити:

  • Відвідувачі обиратимуть ТРЦ, які забезпечили свою автономність. Йдеться про світло, опалення, стабільний інтернет.
  • Питання безпеки залишається пріоритетним. Поки країна перебуває у режимі воєнного стану, наявність укриття є головною умовою здійснення безпечного шопінгу.
  • Затребуваність підземних паркінгів. Таким чином водії мінімізують ризики пошкодження своїх автівок внаслідок ворожих ракетних обстрілів.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2